Češi milují slevy

18. května v 13:19

Statistiky poukazují na to, že za nákup oblečení neutrácíme ani tisícovku měsíčně. Jiné je to ale v případě, že se jedná o zlevněné oblečení. V těch si tak říkajíc libujeme.

Tam jsme schopni jít do částky přesahující dva tisíce korun. Zhruba jedno procento lidí investuje do módy i více než tři tisíce korun za měsíc.

Módní trendy i tepláky

Třetina lidí si minimálně jednou za měsíc udělá nákupem oblečení radost. Zároveň více než polovina Čechů nakupuje oděvy a obuv s ohledem na aktuální trendy blížící se módní sezóny. Z různých průzkumů vyplývá, že se Češi nejlépe cítí v teplákách a bohatě by si vystačili s džínami a tričkem

Kde hledáme inspiraci?

Lidé se v první řadě inspirují jenom tím, co vidí v obchodech. Po té hojně navštěvují e-shopy, koukají po lidech na ulici, inspiraci hledají u kamarádů, kolegů v práci a v neposlední řadě u celebrit.

Co se týče samotného výběru oblečení v obchodě, na prvním místě je pochopitelně fakt, zda se nám daná věc líbí. Po ní rozhoduje cena, samozřejmě velikost a až na čtvrtém místě nás zajímají materiály, a až na šestém je precizní zpracování. Jak to tak vypadá, chceme za málo peněz hodně muziky, priorita jsou pro nás peníze a až na posledním místě kvalita.